Ahogy a könyvespolcom nézegettem kedvem támadt egy kis olvasásra. Hirtelen megakadt a szemem egy Sport kiadós, kis könyvön: Kirándulások 6 ország hegységeiben. A tartalom olvasgatása után azonnal a második fejezethez lapoztam, melynek címe: A Csehszlovák Szocialista Köztársaság, azon belül is a Magas-Tátra.
A könyv szerkesztését 1979.március 6-án zárták le, igaz nem most íródott de a kedves bevezetést leírom.
És, hogy ne csak olvassunk, lássunk valami szépet is, képeket is feltöltök. Hisz tulajdonképpen ez az apropója, amiért írom is a bejegyzést, sikerült nem rég eljutnom túrázgatni a Tátrába, gondoltam megosztok néhány fotót.
Európában az Alpoktól keletre, a Kaukázusig és az Urálig az egyetlen alpesi jellegű magashegység a Magas-Tátra. Nincs magashegység, amely úgy szökne fel a síkságról, mint a Magas-Tátra a Poprádi-medencéből. Éles gerincei, karcsú tornyai csipkézettek, s nem takarják el őket a megszokott előhegységek. Fenyvesek gyűrűjéből emelkednek ki és szikráznak a napfényben a gránitcsúcsok. Szinte hihetetlennek tűnik, de a Magas-Tátra kisebb területen fekszik, mint a Budai- és a Pilis hegység. Csak ennek ismeretében érthető meg, hogy Poprádtól fél óra alatt fenn vagyunk a fenyvesek között, s innen esetleg órányi úttal már gyönyörködhetünk a körülöttünk meredező csúcsokban. A légvonalban mindössze 26 km hosszúságú és 17 km széles hegylánc rengeteg természeti szépséget, 300 csúcsot és 35 völgyet, 165 tengerszemet, sok patakot és vízesést rejt magában. Növény- és állatvilága is különleges. Ezért a Magas-Tátra egész területe - a Bélai-Tátrával együtt- 1948 decembere óta nemzeti park.