Egy képes bejegyezést következik most.
Néhány NASA műholdképet nézhettek meg a Föld különböző pontjairól.
Megpróbálok írni egy-két gondolatot is a képek alá, nagyon jó felvételek! Lehet egy kicsit sok lesz de talán tetszeni fog.
Képekre kattintva nagyobb méretben is megtekinthetők!
1. Gabona körök. Délnyugat Kansas.
2. Nukuoro Atoll, Mikronézia. Pápua Új-Guineától ésszakkeletre fekszik
3. Cordillera Huayhuash, perui Andok. Egy rövid hegység (kb. 25 km),
a partoktól kb. 100 kilóméterre de ettől függetlenül, hat csúcsa 6000 m felett van.
5. Deriba kaldéra, Szudánban. Geológiailag egy fiatal vulkanikus képződmény a Marra-hegység tetején, Szudán nyugati részén. Az 5 km széles kaldéra a Jebel Marra vulkán 3500 évvel ezelőtti kitörésével alakult ki. A vulkán azóta nyugalmi állapotban van de kigőzölgések megfigyelhetők
6. Marquz homoktenger, Líbia, a Szahara központi részén. Ahol a szél felszínformáló ereje erősebb, mint a vízé.
7. Antarktisz
8. Ismét Alaszka nyár végén. A Seward-félsziget, a Brooks-hegység és a Yukon folyó jól látszik a képen.
9. Ayers Rock vagy Uluru. Egy óriási vörös homokkő sziklatömb Ausztrália középső területén. 348 m magas és 3.6 km hosszú. Ez a legnagyobb ismert, egyedülálló sziklatömb a világon.
10. Új-Zéland, Déli-sziget.
11. Irrawaddy delta, Burma (Mianmar). Az ország teljes rizs termelésének 60%-a abból a négy államból jön amik ebben a folyó deltában fekszenek.
12. Piton de la Fournaise, Réunion, India-óceán. A világ egyik legaktívabb vulkánja.
13. Hells kanyon, Észak-Amerika. Sokkal mélyebb a Grand Kanyonnál!
14. Egyesült Arab Emírségek. Porvihar.
15. USA keleti partvidéke éppen egy hóvihar kezdetén.
16. Bahama-szigetek. Bal felső sarokban Florida, bal alsóban pedig Kuba látható.
17. New York
18. Mount St. Helens. Azt hiszem az 1980-as kitörés eredményei szépen látszanak.
19. Észak-Amerika, USA északkeleti része.
20. Sirmilik Nemzeti Park, Kanada. A helyieknél az északi Baffin-sziget neve Sirmilik, azaz gleccserek helye. 2001-től nemzeti park.
21. Ningaloo Nemzeti Park, Nyugat-Ausztrália. A parton a Ningaloo zátony látható. Ez az egyetlen ilyen zátony a világon ami ennyire közel található a szárazföldhöz. Legközelebbi pontja majd 100 méterre, míg legtávolabb 7 kilóméterre fekszik a parttól.
22. Lagúnák és zátonyok Új-Kaledóniában. A világ harmadik legnagyobb korallzátony egysége is Új-Kaledóniában található.
23. Fekete-tenger. A partok mentén jól kivehető fitoplanktonok láthatók. A szárazföldön a növények míg a tengerekben a legfontosabb autrotrófok a fitoplanktonok. Mikroszkópikus algák, baktériumok, protiszták amik fotoszintetizálnak.
24. Szent Lőrinc-öböl
25. Byrd gleccser, Antarktisz. Akár egy folyó, csak itt éppen jégből.
26. Kur-földnyelv és Kur-öböl. Talán ez ismerősebb lehet mindenkinek hiszen ez a Balti-tenger partvidéke már. A földnyelv legszélesebb pontja alig 3800 méter, az öböl területe pedig 1620 km2
27. Golden Gate, San Fransisco. A két pillér közötti távolság 1,28 km.
28. A Nagy-tavak télen, Észak-Amerika. Balra fent a Felső-tó, alatta a Michigan-tó majd jobbra a Huron-tó és Erie-tó és végül jobbra az Ontario-tó.
29. Hawaii-szigetek.
30. Rio Negro, Brazília. Körübelül 60 km látszik a folyóból ezen a képen és a kép jobb oldalán a folyó szélessége közel 20 km.
31. Grey gleccser, Chile. A patagóniai Andokból indul a Grey-tóig. 1986-ban a jég még körülvette a középen lévő sziklát, azóta olvad.
32. Colorado, Sangre de Cristo-hegység. A hegység előterében pedig homokdűnék.
33. Malosmadulu atoll, Maldív-szigetek.
34. Niagara-vízesés
35. San Fransisco
36. Teshekpuk-tó, Alaszka
37. Uvs Nuur-medence, Mongólia. A medence Közép-Ázsia északi szélén helyezkedik el, minden oldalról hegységekkel körülvéve. Közepén a meglehetősen sós Uvs Nurr-tó található. Folyók csak a medence felé folynak, kifelé nem. A legnagyobb folyó a Tesh-Khem.
38. Escondida bánya, Chile. Az 1990 óta működő bánya főleg rezet,aranyat és ezüstöt termel ki. Napi kapacitása 127000 t. 1999-ben az addigi összes kitermelés: 827000 t réz, 150000 uncia arany és 3,5 millió uncia ezüst.
39. Erebus jégnyelv, Antarktisz. Az Erebus-gleccser az Erebus-hegységből ered egészen a Ross-sziget partjáig ahol egy 11-12 km hosszú jégnyelvet formáz